Jak správně čistit bazén?

Zavzpomínejte, kdy jste naposledy čistili svůj bazén. Opravdu vyčistili, nejen, že jste sebrali nečistoty, které plavaly na hladině. Většina lidí tuto nutnost zanedbává a odkládá ji, jak nejvíce to jde. Protože plavat v bazénu je zábava, ale péče o něj zase už tolik ne. Pokud ale nebudeme bazén čistit pravidelně a správně, jednoho dne zjistíte, že je váš bazén tak špinavý, že se v něm už ani nedá plavat. Přirozené procesy probíhající ve vodě a vlhkém prostředí způsobí, že se váš bazén bez čištění promění v hotovou bažinu.

bazén

Jak tedy bazén udržovat? Nejčastěji se udržuje pomocí různých chemikálií, jako je chlór a podobně. Ty pomáhají udržet vaši vodu v čistotě a do jisté míry také pomáhají s čistotou stěn a podlah u vašeho bazénu. Někteří lidé jsou zastánci toho, že do svého bazénu a jeho vody nechtějí používat žádné chemie a volí místo toho jiné přípravky bez chemických sloučenin. Pokud taky hledáte něco podobného k čištění vody, můžete použít třeba kyslíkové tablety. Ale chemikálie nejsou všemocné a třeba proti listí a hmyzu, který vám napadá do vody vám nijak nepomohou. A stěny vašeho bazénu taky neudrží čisté donekonečna. Než začnete s čištěním, ujistěte se, že máte všechno potřebné. Budete potřebovat jisté nářadí, které vám čištění usnadní. Pokud nic na čištění nemáte, určitě si pořiďte alespoň základní výbavu. Bude se vám jistě hodit.

voda

Takovým úplným základem je teleskopická tyč. Na ní můžete připevnit různé věci, jako síť, kartáč, vysavač. Tím se dostanete do všech koutů vašeho bazénu bez toho, aniž byste se namočili. Tímto způsobem dokážete odstranit ze své vody listí, hmyz a další nečistoty. Kupujte si odolné pomůcky, které vám vydrží i několik sezón. Nechcete přece, aby se vám síť protrhla při prvním používání a tyč zlomila, a vy jste museli kupovat opět nové doplňky k bazénu.