Je každý politik odborník?

Když se někde sejdete ve společnosti a řeč vázne, tak existují zaručené typy témat, o kterých můžete mluvit hodiny a hodiny. Mezi takové témata patří cestování, zvířata, koníčky a nebo polita. Zkusili jste někdy ve společnosti nadhodit téma politika? Jestli ne, tak to někdy zkuste a uvidíte, co se bude dít. Když na nějaké akci vyslovíte slovo politika, tak všichni zbystří. Okolo Vás se seběhne plno lidí a začíná žhavá konverzace. Asi většina lidí Vám odpoví, že s nynější politikou nejsou vůbec spokojeni. Začnou se probírat různé politické strany, prezident, premiér a mnoho dalšího, co s tím souvisí. Jakmile začnete diskutovat, tak najednou zjistíte, že máte okolo sebe plno lidí, kteří politice rozumí více než ostatní.

politik

Ohání se různými termíny, kterým polovina lidí vůbec nerozumí, ale i tak kývete hlavou. Ale opravdu tolik politice a nynější situaci rozumí? Ano, najdou se tací, co politiku mají v malíčku. Ví přesně, co se děje, proč se to děje a jak by to mělo být všechno správně. Ale ve většině případech se jedná o lidi, co pouze papouškují jen to, co slyšeli od těchto znalců. Umí nazpaměť přesně slovo od slova a prezentují to dále. Ale když se takový člověk setká s člověkem, který politice opravdu rozumí, tak je v koncích. Neumí obhájit svá tvrzení a nedokáže přesně říct, jak na takové závěry přišel. 

česká republika

A přesně takhle to funguje i ve skutečné politice. V politice je tolika nezkušených lidí, co ani neví, jak by měl stát přesně fungovat. A jelikož jsou to laici, tak to v naší zemi taky tak vypadá. Každý má plnou pusu řečí. Ale když se ho někdo zeptá, jak chce daný slib provést, tak kličkují a zkoušejí se vyhýbat otázce. Neříkám, nedělají to všichni. Někteří lidé umí odpovědět na dané otázky, jak vše zlepšit. Ale takové lidi nikdo neposlouchá. Přeci to by bylo příliš snadné. Nejlepší je nikoho neposlouchat a vše pokazit.