Malá koupelna? Žádný problém

Některé místnosti v domě nebo bytě se dají docela dobře postrádat. Jestliže vlastníme opravdu malý byt, určitě nebudeme bazírovat na tom, abychom měli kuchyň i jídelnu. Obě místnosti se přeci dají docela dobře spojit v jednu a může to vypadat naprosto vkusně.

o   Bez čeho ale rozhodně není dnešní život možný?
útulná čistá koupelna
§  Je to koupelna.
Je pravda, že do ní můžeme umístit toaletu, ale rozhodně ji nemůžeme zakomponovat do nějaké jiné místnosti. Koupelna je prostě nepostradatelná. A jestliže máme opravdu omezené prostory, budeme muset ekonomicky přemýšlet při zařizování koupelny. Ačkoliv jsou dnes moderní umyvadla, která jsou umístěna na desku, stísněné prostory nám to rozhodně neumožní. Budeme muset zůstat u klasiky – koupelnové skříňky.
o   Místo můžeme ušetřit tím, že právě pod umyvadlo umístíme stolek nebo otevřený regál.
o   Do tohoto prostoru se nejlépe hodí jako materiál bambus nebo chromovaný kov.
o   Zajímavým řešením mohou být teleskopické tyče na sušení ručníků.
–         Po použití budou opět neviditelné.

koš na prádlo rustikální
I koš na prádlo je důležitým doplňkem

Čím menší prostor, tím více vyniknou všechny jeho nedostatky. Proto je určitě třeba řešit i ty nejmenší detaily. Poličkami počínaje a koši na špinavé prádlo konče.

§  I koš může koupelnu pozvednout, nebo naopak její eleganci zcela pohřbít.
Do koupelen, jejíž majitel zvolil rustikální styl, se jistě bude nejlépe hodit dřevěná skříňka, která má několik funkcí.
a)     Pokud odklopíme víko, máme prostor pro špinavé prádlo.
b)    Jestliže víko přiklopíme, máme prostor pro náš odpočinek.
Vyznavačům přírodních materiálů určitě také skvěle zapadne do koupelny koš, který má válcový tvar a je vyrobený z lakovaného bambusu. Tento koš má jednu velkou výhodu – pokud nemáte momentálně nic, co byste do něho mohli dát, jednoduše ho složíte a uklidíte. Možností, jak využít vkusně i malé prostory, je určitě nepřeberné množství.