Na výšlap s kojencem

Výšlapy, výlety, či exkurze? Ano, všechno tohle můžete i s kojencem podnikat dále. Stačí si pořídit správnou výbavu, na vše se dobře připravit, a pak můžete s klidem zahrnout do svého aktivního života i půlroční dítě. Jak na to?

Správná volba kočárku

Pokud hodláte podnikat výšlapy, či delší výlety, rozhodně budete potřebovat správný, a dobře vybavený terénní kočárek. Ten by měl mít velká bezdušová kola, která se skvěle hodí na jízdu nerovným terénem, a nelze je propíchnout. Pokud se dále nechcete nadřít, měl by mít vámi zvolený kočárek hliníkovou odlehčenou konstrukci, díky níž pro vás bude mnohem snazší jej tlačit před sebou.

na horách s dětmi

Dále je pak dobré, aby měl kočárek velký úložný prostor, a objemnou přebalovací tašku. Ačkoliv své věci pohodlně vměstnáte do batohu, věci vašeho potomka bude zcela jistě muset pojmout právě kočárek. Mělo by se vám tam tedy vejít dostatečné množství plen, a vlhčených ubrousků. Dále pak dětská svačina, a pití, dečka v případě, že by si dítko chtělo cestou dát šlofíka, a rovněž náhradní oblečení. Kočárek by pak měl disponovat sklopitelnou stříškou, která vytvoří dostatečný stín, pláštěnkou, a moskytiérou.

rodina s kočárkem

Cestovní nádobí

Vaše dítko se jistě bude potřebovat cestou občerstvit, a proto je potřeba mít vždy zabalené i cestovní nádobí pro vašeho potomka. To by mělo být co nejlehčí, ale také co nejpraktičtější. Vhodná je minimálně plastová dětská jídelní miska, a plastová lžička. Určitě není od věci vzít si s sebou láhev obyčejné vody, abyste mohli náčiní kdykoliv umýt. Dále pak seženete i cestovní kapsičku na přesnídávku, která je omyvatelná, a můžete ji naplnit klidně i domácí přesnídávkou.

Ochrana

Pokud cestujete přírodou, je důležitá správná ochrana vašeho potomka. Kromě cestovní lékárničky byste s sebou měli vždy mít dětský opalovací krém, repelent, dezinfekci, a speciální pinzetu na klíšťata. Nikdy pak nezapomínejte na správnou pokrývku hlavy vašeho potomka.