Naše politika

Vždycky jsem si říkala, že být politikem musí být docela zábava. To jsem si myslela, ale jen do té doby, než jsem slyšela otce, jak se s někým hádal to kvůli tomu, že někdo měl úplně jiný odlišný politický názor, než měl můj otec. Nevím jak vy, ale mě tohle přijde docela hloupé. Vždyť přece každý má nárok na to, aby si řekl svůj názor. A to se týká také politiky. Jenomže když jsem stále sledovala a taky slyšela, jak se otec hádá třeba s někým po telefonu, a to kvůli politice, tak jsem si řekla, že ta politika nebude tak skvělá, jak si myslím. Tak jsem se zeptala své maminky, proč se otec stále s někým hádá, a to jenom kvůli hloupé politice.

Politika se řeší všude.

A moje máma mi řekla, že tohle je přeci náš otec, že za každou cenu musí mít prostě pravdu. A musí mít pravdu, i kdyby čert na koze jezdil. Takže jsem byla velice nešťastná, když mi tohle máma řekla, protože mě mrzelo, že otec je tak divoký a sprostý. Ani to sem nemůžu říct, jaká sprostá slova otec říká, když se baví o politice.

Politika je celosvětová.

A mě to opravdu hodně mrzí. Například já jsem úplný kliďas, jsem takový flegmatik, že je mi všechno jedno. A navíc kvůli politice se hádat? Tak to tedy u mě nikdy nehrozí, milí pánové. Kvůli politice bych se vůbec nehádala, protože přeci to nejsou moji lidi, není to moje rodina, tak proč bych si ničila zdraví a ničila si nervy jenom kvůli nějaké politice. Podle mého názoru by každý člověk měl být v klidu, protože přeci politika nestojí za to, aby si člověk dělal zbytečně nervy, protože když je člověk ve stresu, tak je to nebezpečné. A jak jste na tom vy? Je pro vás politika důležitá nebo ji nesledujete a jste na tom jako já, že politiku máte v paži? Vím, někdy je to složité a těžké si nepostěžovat na politiky, ale věřte mi, že udělám všichni dobře, když se nebudeme o politiku zajímat. Nestojí nám za to.