Nenechávejte stěhování na poslední chvíli

Znáte dovolenkové pobyty „Last minute“? Jsou výhodné v tom, že lze vůči běžným zájezdům ušetřit i velké peníze, ovšem pouze za předpokladu, že zvládnete rychle sbalit věci a během pár hodin vybavit vše potřebné, abyste mohli vycestovat. Ne vždy je to však výhodné vůči našemu zdraví, přílišný spěch směřuje ke stresu a příliš mnoho stresu zvyšuje hladinu adrenalinu a kortizolu, které způsobují hormonální nerovnováhu a mnoho dalších obtíží.

Hradec Králové

Dovolená last minute je však ve srovnání s klasickým stěhováním bytu nevinnou zábavou, tehdy balíte jen cestovní zavazadlo a z dovolené se vracíte zpět domů do zařízeného a útulného bytu. Když si představíte, že byste se stěhovali „Last minute“, byl by stres mnohonásobně silnější. Nenechávejte proto stěhovací proces na poslední týden, kdy se domníváte, že stihnete obvolat stěhovací firmu, sbalit věci a vše přemístit na nové působiště, ze zkušeností víme, že optimum je objednávka stěhováků pět až šest týdnů předem, a stejně tak i zahájení přípravných prací, zejména administrativy a balení věcí do krabic.

Neočekávané situace

Mít před termínem stěhování značný předstih se vyplácí i proto, že se mohou vyskytnout situace nepředvídané.

dřevěné bedýnky

Máte málo krabic – když začnete balit týden před stěhováním v Hradci Králové a dva dny před termínem zjistíte, že máte málo krabic, budete v nesnázích někde zmateně pobíhat po městě a shánět alespoň malé prázdné krabičky z hypermarketů. Pokud se vám toto přihodí tři týdny před stěhováním, o nic nejde, krabice snadno opatříte včas, z různých zdrojů.

Nedaří se rozebrat skříně – víte, že stěhovací firmy tyto služby poskytují? Že vám demontují nábytek a na novém místě zas případně smontují? Mají rovněž zajištěné pojištění, nemusíte mít tedy obavy z případného poškození či ztráty vašich věcí.

Úředníci na vás nemají čas – velkým problémem bývá parkování stěhovacího vozu, zvláště pak ve velkých městech, kde se za parkování platí, a kde není zrovna volného místa nazbyt. Žádost o parkovací místo se může protáhnout až na několik týdnů, úředníci mají lhůtu na zpracování vaší žádosti až třicet dnů.