Chcete navštívit toto historické město?

Chybu rozhodně neuděláte, pokud se tam vydáte, třeba jen na pár dní. Není žádný problém sehnat zde příjemné a pohodlné ubytování s veškerým komfortem. Až si zařídíte ubytování mikulov Mikulov Galant, tak najednou po krátké době zjistíte, že těch pár dní je najednou málo. Nejen, že uvedené místo, kde budete dočasně bydlet, vás nadchne, ale i samotné město a jeho okolí je přímo nabité zajímavými místy, které stojí za to navštívit.

mikulovský zámek

Pokud se můžeme podívat do historie, tak jedna z prvních zmínek o tomto nádherném městě je z roku 1173. Z důvodu blízkého Rakouska, bylo toto město pohraniční, kde byl dominantou mikulovský hrad. V první polovině 15. století byl hrad pomalu přestavěn na zámek. Ale nejen uvedený zámek, navštívit můžete také staré uličky města, kde na vás dýchne ze všech koutů doba minulých století se svými hojnými stavebními prvky, a to od gotiky, přes renesanci, baroko a empír. Mikulov je také mimo jiné spojen s obyvateli židovského původu, kteří zde po staletí žili. Jako památka na ně zůstal velký židovský hřbitov, kde jsou stovky náhrobních desek a zachovalá židovská synagoga z období baroka. Velkou zajímavostí, je nad městem se tyčící Svatý kopeček, s jehož vápencovými skálami si můžete lehce pomyslet, že se nacházíte někde v Dolomitech.

město Mikulov

Pokud se vydáte na jeho vrchol, budete obdivovat kapličky, které lemují kamennou cestu a to až ke kapli sv. Šebetiána, která je na vrcholu Svatého kopečku. Ubytovací místo, kde budete dočasně bydlet, vám přinese nejen kvalitní a vyhlášené snídaně, ale ohromující nabídku do wellness centra, kde si můžete užít díky dvouhodinovému každodennímu kreditu nejen masáže, ale také perličkové vany a saunový svět. A pokud potřebujete pořádat kongresy, společenské akce, není problém. Kapacity na tyto akce jsou. Také můžete využít nabídku piva Galant z vlastního pivovaru a ochutnat výborné místní víno.