S mořskou solí za krásou

Z našeho vnitrozemského pohledu se dá říct, že obyvatelům přímořských států je opravdu co závidět. Tyrkysově modrá hladina moře, která vám rozjasní den ještě před tím, než se do ní ponoříte, je pro nás pohádkovým pomyšlením. Velkou výhodu představuje ale nejen ono prostředí a moře jako takové, ale také jeho samotná slanost, která má pro lidské tělo velice blahodárné účinky, což věděli obyvatelé naší planety již před tisíci lety. Proto si velice hojně dopřávali solné koupele. V dnešní „zdravé” době se zaměřujeme především na její využívání v kuchyni, protože je považována za mnohem lepší, než je tradiční sůl kuchyňská. Velice se ale začíná rozmáhat i její uplatnění v kosmetických výrobcích.

Tradiční mořská sůl se vyrábí odpařováním ve specializovaných nádržích a k její výrobě by neměla být použita žádná chemie, což zaručuje, že se k nám dostává čistě přírodní produkt, který není okraden o žádné z minerálů a dalších prospěšných látek. Tento fakt velice oceňuje především naše pokožka, která ji opravdu oceňuje už jen z toho důvodu, že má stejnou koncentraci minerálů a živin, jako naše tělo.

solná pláň

Koupele s mořskou solí jsou velice často doporučovány osobám, které trpí nejrůznějšími kožními problémy, ať už se jedná například o lupénku, akné, ekzémy, bradavice, popáleniny, opary anebo drobné vyrážky a kožní suchost. Je tomu tak z toho důvodu, že je podporováno pocení, následkem kterého se začnou z našeho těla a pokožky odplavovat nahromaděné toxiny. Důležitou roli zde hrají také její antibakteriální účinky, ničí tedy nejrůznější plísně a bakterie a podpora růstu nové pokožky.

krystalky soli

Pro nás ženy je také velice důležitá informace, že přidáváním soli do koupele, dosáhneme vláčnější a pevnější pokožky, která bude navíc vypadat mnohem mladší, díky menšímu výskytu vrásek. Zalíbí se nám také její další vlastnost, a to ta, že napomáhá při zavodnění, protože napomáhá nadbytečnou vodu z těla odplavovat. Účinná může být také při boji s celulitidou, hlavně tedy v podobě peelingu, jelikož prokrvuje pokožku. Zaznamenat můžete i příval nové dosud nepoznané energie a celkové uvolnění jak svalového tak i psychického napětí.