Pokud jde o peníze, říká se, že těch není nikdy dost. Avšak jejich zdroje jsou omezené. To platí pro každého, dokonce i pro ty nejbohatší lidi. Avšak zdaleka ne každý do této skupiny patří. Není proto divu, že občas potřebujeme více financí, než máme v dané době po ruce.
V tomto případě si bereme půjčku, abychom danou sumu mohli zaplatit. A je jedno, jestli si chceme či potřebujeme něco koupit, či zda se jedná o to, že potřebujeme zkrátka zaplatit nějaké poplatky, například nájem, a momentálně na to nemáme peníze.
Zatímco dříve byly půjčky pouze doménou bank a byly kontrolovány státem, dnes tomu tak není. Nejenže i banky přešly do soukromého vlastnictví, ale zároveň se vynořilo mnoho firem, které se na nejrůznější druhy půjček specializují.
Přestože jsou banky stále viděny jako „solidní“ a „férové“ a nebankovní společnosti bezmála jako „šmejdi“, kteří se nás snaží obrat o poslední korunu, nemusí tomu vždy tak být. I mezi bankami jsou takové, jejichž podmínky nejsou pro klienta zrovna výhodné, přestože tak na první pohled vypadají, a na druhou stranu externí firmy mohou nabídnout produkty, které banka nemůže.
Není proto divu, že se stávají stále oblíbenějším a například nebankovní hypotéky https://www.hypoteka-bez-registru.net/nebankovni_hypoteka/ jsou vybírány poměrně často, právě díky odlišným podmínkám klasické banky.
Tím prvním, nejdůležitějším rozdílem, je fakt, že si mohou určit poněkud jiné podmínky. Například, co se již zmíněných hypoték týče, mohou nabízet jednak ty, kde není potřeba dokládat příjem, nebo ty, kde se žadatel neověřuje v seznamu dlužníků.
Příkladem může být také americký typ hypotéky, kde není potřeba ručitel, neboť se ručí předmětnou nemovitostí. Ta je až do úplného splacení celé částky majetkem firmy, která peníze poskytla.
Jak je vidět, rozdílů je tady dost. Není tedy nutné se až tak dívat, kdo přesně je poskytovatel, jako spíše na to, jaké jsou podmínky půjčky. Co vše musí žadatel splňovat? A jaké jsou úroky a poplatky? Až podle toho se rozhodněte.