Prevence obezity


Především u dětí je obezita a nadváha velkým problémem, proti kterému je zapotřebí bojovat. Ve školách můžeme vidět automaty, kde mohou děti sehnat nezdravé jídlo v podobě sladkostí a rovněž nápoje plné cukru. Ačkoli je prodej jídla ve školních bufetech regulován ze strany státu, dětem nic nebrání v tom, aby si nevhodné potraviny obstarali mimo školu. Řešením je tedy děti v tomto směru dostatečně vzdělávat a vést je k pravidelnému pohybu a obecně aktivnímu životu. Jak tedy obezitě a nadváze předcházet nejen u dětí?

Pravidelná a kvalitní stravaovocný koktejl

U spousty lidí se můžeme setkat s názorem, že na vaření nemají čas a proto se stavují v nejrůznějších rychlých občerstveních, kde si koupí jídlo plné tuku nebo cukru, které tělu rozhodně neprospívá. Dalším problémem je pravidelnost v jídle a určitý jídelní režim. Mnoho lidí tvrdí, že na jídlo přes den nemají čas a z toho důvodu konzumují velké množství potravy až večer. Není se čemu divit, dnešní doba je opravdu velmi uspěchaná. Avšak na pravidelnou a kvalitní stravu bychom si rozhodně měli udělat čas.

Jestliže na jídlo přes den nemáte tolik času, můžete zvolit například jídelní plán, kdy budete jíst pouze dvě velká vydatná a výživná jídla denně. To čas, jež budete věnovat konzumaci jídla, velmi eliminuje. Při vybírání jednotlivých potravin se zaměřte hlavně na kvalitní zdroj bílkovin, jako je maso, vejce a mléčné výrobky. Nezapomínejte na dostatečnou konzumaci ovoce a zeleniny, jednu z těchto potravinových skupin byste měli konzumovat v každém jídle.

zelenina jako základ jídelníčku

Jak se zbavit kil navíc?

Základem je vyvážený jídelníček a dostatek pohybu. Pokud trpíte opravdu velkou nadváhou či vás dokonce trápí závislost na jídle, pak vyzkoušejteprášky na hubnutí adipex rychlé-hubnutí.to, které budou účinným pomocníkem v boji s kily navíc. Nezapomínejte však na to, že bez celkové změny životního stylu se obezity nikdy nezbavíte.