Dovolená v Drážďanech

Drážďany (Dresden) jsou hlavním městem Svobodného státu Sasko. Najdeme zde mnoho památek, galerií a muzeí. Nalézá se zde sídlo zemské vlády, zemského sněmu i další zemské úřady. Město má více než 530 tisíc obyvatel.
budova v Drážďanech

Kultura a památky

Nachází se zde nespočet památek a historických objektů. Mezi nejznámější památky patří Zwinger (stavby, které byly součástí původního opevnění a dnes slouží jako muzea), Japonský palác (muzeum porcelánu a knihovna, nachází se na konci Královské ulice), Královská ulice (jedna z nejluxusnějších ulic Drážďan), Augustův most (zajímavost je, že předlohou byl Karlův most v Praze), Brühlova terasa (původní část městského opevnění), Stavovský dům, Katedrála, Georgentor, Rezidenční zámek, Semperova opera (zde stojí za prohlídku i vnitřek budovy kde se nachází i pět metrů vysoký lustr). Určitě nejznámější památkou Drážďan je Frauenkirche (kostel se nachází na náměstí Neumarkt a je dominantou Drážďan). Rozhodně stojí za návštěvu i ZOO (rozkládá se na ploše asi 13 hektarů a obsahuje asi 2 000 zvířat, za návštěvu stojí i pavilon opic).
palác v drážďanech

Nákupy

Možná jste slyšeli, že Drážďany mají i pověst nákupního města. Je to tak! Naleznete zde totiž velké množství různých obchodních center, které mají velký výběr zboží všech značek. Altmarkt Galerie (je obří nákupní centrum přímo v centru, Prager Strasse (jedná se o obchodní třídu, která začíná již u hlavního nádraží a končí až u náměstí Altmarkt, kde se konají i Vánoční trhy), Centrum Galerie, Kaufpark (nachází se na okraji Drážďan a je zde přes 70 obchodů), Elberpark (je obří nákupní centrum s více než 170 obchody) a mnoho dalších možností.

Ubytování

Ubytovat se lze v hotelu, hostelu. Záleží čistě na vašich finančních možnostech. Lze si vybrat i velice luxusní hotely.

Drážďany jsou zkrátka dobrou volbou po dovolenou. Mnoho dní můžete strávit prohlídkou památek, posadit se na kávičku a zákusek a také si nakoupit vše, co budete chtít. Drážďany poskytují velké kulturní vyžití. Můžete navštívit o Vánocích i proslulé a historické Vánoční trhy a velice příjemně se odreagovat a zapomenout na stresy všedních dnů. Můžete sem jet sami, ale také s celou rodinou. Přeji krásné zážitky!

Posted in Nezařazené