Dřevo?

Prvním krokem při realizaci výstavby vaší terasy je výběr materiálu, ze kterého ji vybudujete. Nejčastěji používané je dřevo. Je ale potřeba zvolit takové, které odolá povětrnostním vlivům a změnám venkovních teplot. Vybírat můžete z exotických dřev, jako je bukit či kupuru. Vhodné je rovněž dřevo borovice. Pokud se chcete vyhnout pravidelnému natírání, na trhu se objevila prkna a dlaždice, složené z 60 procent dřeva a 40 procent polymerů. To vám zaručí jejich životnost minimálně na 50 let a bez údržby. Odolné jsou proti všem rozmarům počasí. A z prken se podle potřeb vybuduje i rozšíření či nadstřešení terasy.
Kafíčko na terase

Beton?

Pokud chcete zvolit levnější variantu vaší terasy, zvolte beton. Ten dneska plně nahradí kámen, který stavbu hodně prodraží. Na výběr jsou jeho dokonalé imitace, které jsou odolné a vydrží po dlouhá léta. Ideálním podložím je štěrk, nebo lože suchého betonu. Z nepřeberného množství barevných odstínů, povrchů a tvarů si určitě vyberete ten nejvhodnější. Při výstavbě terasy, která navazuje přímo na váš dům, nezapomeňte na dilatační mezeru. Ta se většinou vyplňuje extrudovaným polystyrénem. A vy máte jistotu, že vám stékající voda nenadělá škody na majetku.
Nadstřešená terasa

Nebo palety?

Finančně nenáročná je rovněž výstavba terasy z palet. Vypadá moderně a hezky. Před položením první řady palet je potřeba vytvoření dokonale vodorovného povrchu. Jenom tak dosáhnete kýženého úspěchu. Vhodné ošetření spojovacího materiálu proti korozi vám ušetří pozdější nesnáze. A nezapomeňte na konečnou úpravu terasy, aby vám sloužila co nejdéle. Stačí namíchat 1 díl terpentýnu a 4 díly lněného oleje a štětcem vetřít do palet. Barevného sjednocení dosáhnete přidáním mořidla v požadovaném odstínu. Vhodné je aplikovat alespoň třikrát. A každou vrstvu nechat schnout minimálně 24 hodin. Určitě tím prodloužíte životnost vaší terasy.