Jak často o sebe pečujete?

Péči o sebe samotnou většina českých žen zanedbává. Ve všem tom shonu není čas si dojít na masáž lávovými kameny nebo dvakrát za měsíc do sauny. Nemůžeme se však neustále vymlouvat na čas a zaneprázdněnost. Relaxace je účinná obrana proti stresu, virovým či civilizačním chorobám, migrénám a udržuje naše tělo v naprosté rovnováze, kterou po vykonané práci potřebuje. Dopřejme si tedy trochu úlevy, kterou si zajisté zasloužíme. Jak relaxovat doma?

koupelové koule
Pleťové masky

Pleťovou masku si můžete vyrobit nebo koupit v drogérii. Důležité je zvolit tu, která odpovídá Vašemu typu pleti. Masku většinou necháváme působit okolo 15ti minut, poté ji smyjeme nebo sloupneme. Můžeme použít i kolečka okurky na oči, které krásně zchladí nateklá oční víčka a stáhnou póry. Pleťové masky pomáhají správnému oběhu krve pod pokožkou, čistí ji, neutralizují ji a zároveň ji šetrně zbavují různých mikročástic, které se na ní v průběhu dne usadily.

dívka s pleťovou maskou
Turistika

Procházka na čerstvém vzduchu je jedna z nejlepších aktivních relaxací. Tělo se protáhne, mysl si vyčistíme tichem a všudypřítomným klidem. Po cestě můžeme sbírat i různé plody, takže nám taková procházka může přinést i něco na zub. Zvláště pokud žijete ve městě, měly by procházky v čisté přírodě být na denním pořádku. Pokud procházku přeměníme ve výlet, můžeme se i kulturně obohatit.

příprava na koupel
Návštěvy

Samozřejmě nemyslíme rozsáhlé rodinné akce, které většinu hospodyněk akorát stresují. Zajděte ke kamarádce na kávu nebo navštivte svou dceru. Tento typ relaxace je taky velmi příjemný a účinný.

Sport

Sportem ku zdraví. To je heslo, které platilo a platit stále bude. Krátký běh nám pomůže si utřídit myšlenky a navíc budeme díky němu stále v kondici. Tempo běhu by mělo být stále takové, aby se dalo pokládat za relaxační. Důležité je zvolit správnou běžeckou obuv, abychom svým nohám při běhu neškodili.

Posted in Nezařazené