Kam zavěsit aerárium

Nad psací stůl – živé rostliny bývají inspirací mnoha lidem při práci v průběhu sedavého zaměstnání v kancelářích i v domácnosti. Jsou častým hostem přímo na stole v květináči nebo bývají v blízkosti stolu na nějaké poličce. Aerárium je skvělou možností, jak uvolnit prostor na psacím stole nebo v jeho blízkosti a mít přitom rostlinu na očích. Zavěšená ze stropu vám jistě bude dělat radost.

aerárium na stole

Mezi záclony do okna – velmi oblíbené téma je kuchyňské nebo koupelnové okno, které bývá buď zcela odkryté, nebo přepažené jen zčásti dvěma krajními záclonami. Mezi nimi může být zavěšeno i několik skleněných nádob vedle sebe, v různých výškách, což může být velmi uklidňující.

Do obýváku – do obývacího pokoje se hodí k vyplnění nevzhledných koutů, jako dekorace ke konferenčnímu stolku, ke stolku s televizí i k jinému nábytku. Aerária tu mohou být upravena jako kaskáda, zavěšená pod sebou a vytvářet zajímavou kulisu nasvětlenou barevným LED osvětlením.

Jako předěl mezi jídelním koutem – zajímavé řešení je vytvořit pomyslný předěl – stěnu z květin v květináčích, skleněných miskách, či ze zavěšených terárií mezi koutem, kde se podává oběd či večeře, a mezi kuchyňskou linkou nebo obývacím pokojem. Květinová aranžmá nebývají obvykle nijak rušivá, když se volí citlivě barva nádob, což je u skleněných baněk docela pravidlem.

vysazené sukulenty

Dětem do pokoje – děti školního věku se tímto způsobem mohou seznamovat s živými rostlinami a mohou o ně starostlivě pečovat pod dohledem rodičů a později i samostatně. Je to jedna ze skvělých možností, jak dát dětem určitou zodpovědnost a zároveň je vést k pozitivnímu vztahu k živým bytostem, podobně jako např. u klíčení živých semínek nebo při péči o nějaké zvířátko.

Pod pergolu či altán – pokud jsou pergola či altán umístěné mimo dosah větru a deště, mohou tu aerária dotvářet příjemné prostředí ve venkovním prostředí. Mimo jiné lze aerária zavěšovat i do zimní zahrady, pochopitelně s ohledem na vhodnou teplotu vzduchu, což samozřejmě platí i o venkovní prostředí, které je vhodné pouze jako sezonní.