Krásná v novém roce

Příchod nového roku vybízí k předsevzetím. Skoro každá žena si je dává. Chce být štíhlejší, přestat kouřit, méně pít a začít se trochu hýbat. Dejte si ale ty, která jsou reálná, zvládnete je a moc k tomu nepotřebujte. Přestaňte se vymlouvat! Dodržujte pár jednoduchých triků.
Hýbejte se! Každý pohyb je dobrý. Musíte mít ale z něj radost. Využijte každé příležitosti. Choďte pěšky. Zapomeňte na výtahy. Auto nechte v garáži a vyrazte po svých. Chůze je nejzdravější pohyb, nic nestojí, zpevní postavu a vy ještě ušetříte. Lodičky si nechte v práci, obujte pohodlnou obuv a vrhněte se do ulic.
cvičící ženy
Strava je kámen úrazu. Víceméně je to obrázek vaší postavy. Můžete se potit v tělocvičně, ale pokud nenastolíte zdravý jídelníček, vytoužené postavy nedosáhnete. Začněte postupně. Pište si jeden týden, co všechno jste během dně snědla a vypila. Poté vyškrtněte zbytečnosti a zkuste to týden bez nich. Až si zvyknete nejíst sladké a ostatní dobroty, můžete přitvrdit. Jsem zastáncem zdravého rozumu, nic se nemá přehánět. Pokud na něco máte vysloveně chuť, dejte si, ale  držte to v mezích. Lepší malý kousek dortu než celý pekáč a trápit se následnými výčitkami.
Konec s nešvary. Cigarety a alkohol jsou metla lidstva. O škodlivosti na lidský organismus se tedy vypisovat nebudu. Je nesmysl přestat kouřit ze dne na den, pokud jste silná kuřačka. Začněte pomalu. Omezujte počet, zkoušejte alternativy, za úspěch se odměňujte. Podobné je to s alkoholem. Pijte méně, za to lépe. Zapomeňte na levné víno. Dopřejte si občas kvalitní skleničku, na které si pochutnáte. Nesmí to být ale denní rutina. Malé pivo po obědě také neuškodí, shodují se odborníci, myslete jen a to, že je to velice energetický nápoj, který se podepíše na vaší postavě.
zdravý salát
Rituály by měly být vaší pravidelnou součástí. Zkrášlujte se. Věnujte pár minut sobě, maska na obličej, kvalitní krém na noc. Nešetřete na sobě. Čas vám to vrátí. Zajděte si pravidelně na kosmetiku, masáže. Svěřte se do rukou odborníků. Odpočinete si jak fyzicky i psychicky.
Oblečení. Zapomeňte na tepláky. Oblékejte se módně, ale pohodlně. Dbejte na to, aby vám oblečení padlo. Dokáže udělat s postavou zázraky, když předsevzetí selhala.