Nákladné, ale nádherné: smaragd indického oceánu

Srí Lanka má několik označení, znát ji můžeme jako smaragd indického oceánu nebo zelená perla indického oceánu. Ať tak či onak, všechny názvy dávají jasně najevo, jaký klenot Srí Lanka mezi jinými ostrovy je. Je to místo, do kterého se prostě musí zamilovat úplně každý, navíc pro nás Čechy je výhodou to, že není letecky až tak vzdálená a cesta netrvá příliš dlouho, což mohou ocenit především rodiče od malých dětí. Ostrov si oblíbí opravdu každý především díky jeho rozmanitosti.
pastva pro krávy
Ačkoli má poměrně malou rozlohu, najdeme zde snad všechny přírodní krásy, bílé pláže lemovány palmami, divokou přírodu s krásnou faunou a flórou, zářivé zelené plantáže čajovníku nebo mnoho národních parků, ve které můžeme vidět nepřeberné množství chráněných zvířat na pokraji vyhynutí. Vzhledem k tomu, že je ostrov relativně malý, tak se vám může zadařit být ráno v horách a odpoledne už se slunit na jedné z místních pláží.
modrý vlak
Pokud váháte, v kterém období na Srí Lanku vyrazit, tak můžete kdykoli. Je zde krásně po celý rok, v době od listopadu do března je krásné počasí na západě a na jihu ostrova a od dubna do září se můžete slunit na severní a východní části ostrova. Ovšem tyto části ostrova nabízí také odlišné kulturní vyžití. Jih ostrova navštěvují obvykle turisté vyhledávající bohatší noční život a sever s východem byla část ostrova, která byla během občanské války téměř nepřístupná, a proto dnes představuje obrovské lákadlo pro milovníky klidu a odpočinkové dovolené.
slon ve vodě
Váš odpočinek vám zde mohou zpříjemnit také velmi oblíbené ájurvédské masáže proti stresu. Pokud vás už lenošení na pláži omrzí, můžete vyrazit na výšlap do tropické přírody a jít si pohladit třeba slona nebo vyrazit terénním autem obhlídnout leopardy, nepřeberné množství druhů opic nebo papoušků. Také se můžete vydat potápět a pozorovat mořské želvy nebo vzácné velryby, které se vyskytují nedaleko pobřeží.

Posted in Nezařazené