Vimeo a stahování

Nejznámější je asi Youtube, ale jasně, že není jen ono jediné. Další známé weby asi jen těžko řadit podle počtu návštěvnosti. Určitě by se to dalo zjistit, ale pro náš článeček to není potřebné, tím spíše, že se tento stav neustále mění a každý týden by asi byly jiné výsledky. Proto si jen tak namátkou vyjmenujeme například Dailymotion, 9Gag, Odnoklassniki, Vimeo, Kwai a tak dále a tak dále. Je jich prostě ohromná spousta. My si jen tak pro příklad zvolíme Vimeo. Podíváme se na něj trošku blíže a pak vám prozradím veřejné tajemství, jak z něj něco stáhnout, aniž byste si museli něco instalovat do svého počítače nebo notebooku.

sluchátka

Nuže kanál Vimeo je zde mezi námi skoro dvacet let. Oba pánové, zakladatelé, Jake Lodwick a Zach Klein v roce 2004 začali se zakládáním tohoto webu, kde mělo být videa méně známých autorů, ale samozřejmě, že nejen jejich. Web se ujal a dnešní návštěvnost má opravdu úctyhodnou. Samozřejmě že se nemůže rovnat gigantu návštěvnosti jako je Youtube, ale přesto vysokou návštěvnost má a určitě mu bude ještě stoupat. Kanál je určen všem, kdo se zajímají o amatérský film, a mají k tomu co říci, jak vlastní tvorbou, tak i vyjádřením ke tvorbě těch druhých. Nyní, tedy v roce dva tisíce dvacet uvádí Vimeo počet zaměstnanců v šesti stovkách, což je poměrně úctyhodné.

Nás však nebude zajímat ani počet lidí zde zaměstnaných, ani technika, která se zde používá a už ani nic dalšího ze zázemí firmy. My se nyní rychle podíváme na slíbený návod ke stahování.

videofilm

How to download from vimeo free je sice anglická věta, která se dá vyložit stylem „Jak stahovat video z Vimea zdarma“, ale my dále pojedeme výhradně česky. Pokud si tedy kliknete na předchozí odkaz, zjistíte, že vás to převede na jiný web. Zde si zarolujte trošičku dolů a naleznete český návod, jak pokračovat při stahování. Vyzkoušejte to.