Zlatý retrívr, společník do vaší domácnosti

Uvažujete o hlídači nebo společníkovi? Zlatý retrívr vám dům nejen pohlídá, ale potěší i vaše srdce. Tohle plemeno je velmi inteligentní a vnímavé. Mají rádi společnost a jsou vhodným společníkem i v případě, že máte malé děti. 
 štěňata zlatý retrívr
Nenechte se odradit štěnětem.
Se štěňaty je to stejné jako s malými dětmi. Jsou roztomilá, ale dožadují se pozornosti. Škrábou a koušou, ale nemusíte se bát. Jejich stisk je spíše roztomilý než nebezpečný. Ve štěněcím věku je nejdůležitější se psovi opravdu věnovat. Stejně jako u lidí, v mládí se toho nejvíce naučí. Začněte jednoduchými povely a postupně vycvičte svého mazlíčka k obrazu svému. Pokud nejste dost trpělivý, využijte možnost cvičiště pro psy.
 
Proč právě zlatý retrívr?
Toto plemeno je známé především pro svou klidnou povahu. Nejsou agresivní a horkokrevní. Jsou velmi přátelští a rádi vyhledávají společnost jiných psů. Nebudou tedy ohrožovat vaše přátele, pokaždé co si je pozvete. Jak už bylo řečeno, jsou vhodní k dětem. Nenechají se rozhodit jejich rozpustilým křikem a ani občasným zataháním za srst. Rádi budou součástí jejich her, nechají si česat culíčky a drží i v případě, kdy se děti snaží si je osedlat.
Je to přece jen pes větších rozměrů. Není proto vhodné je chovat v bytě. Ocení zahradu s velkým výběhem a dlouhé procházky, které si společně užijete.
Pokud se k němu budete chovat srdečně, můžete si být jistí, že se i ze strany psa dočkáte loajálnosti. Bude vám věrný a nemusíte se bát, že vám uteče. Toto plemeno je fixováno na svého pána, kterého nerad vidí daleko od sebe.
 zlatý retrívr s klackem
Je zřejmé, že pes vyžaduje větší péči než například kočky. Je nutné s nimi chodit na vycházky a pravidelně jej venčit. O množství jídla, které pes sní, mluvit nemusíme, ale můžete si být jistí, že se vám tato investice vrátí a to minimálně v podobě nezapomenutelných zážitků.

Posted in Nezařazené