Jak moc nám záleží na barvě vlasů

Ačkoliv je lidské tělo dokonalé, některým z nás nepřipadá dostatečně atraktivní vzhled některých tělesných partií a jednou z nich je pokrývka hlavy. Barvení vlasů se člověk věnoval již ve starověku a dnes se módní průmysl soustředil i na toto velmi výnosné odvětví výroby. Na trhu se běžně setkáte s nejrůznějšími výrobky, které se odlišují kvalitou, typem a provedením. Odborníci, zabývající se zdravým životním stylem, se většinou shodují v pohledu na tuto problematiku a doporučují raději vlasy ponechat v přirozené podobě, pouze je posilovat vhodnými šetrnými přípravky, včetně šamponů a kondicionérů. Barvení je obecně považováno za zásah do organismu, i když je přírodní způsob vždy ten nejšetrnější.

různé barvy vlasů

Odbarvování vlasů

Rozhodně nelze doporučit tuto proceduru vůbec nikomu. Při odbarvování totiž dochází k drastickému poškození vlasového pigmentu a zároveň k výraznému oslabení jeho pojivové tkáně. Chemické látky navíc pronikají pokožkou do krevního oběhu a může dojít i k nepřiměřeným alergickým reakcím.
malá dlouhovláska

Amoniak

V současné době je na trhu naštěstí dostatek přírodních prostředků, které amoniak neobsahují. Tento chemický odpadní produkt metabolismu totiž opětovně narušuje vlasovou strukturu a přirozenou pigmentaci. Chemikálie s příměsí amoniaku pak tento pigment nahradí jiným, ale rozhodně nepřirozeným. Musíte si uvědomit, že se jedná o zásah do citlivého živého organismu, vlasy a ochlupení jsou jakýmsi pozůstatkem srsti ze zvířecí říše, i když nejsou opatřeny nervovým zakončením.
společenský účes

Henna

Barvení pokrývky hlavy Hennou je považováno za jednu z nejšetrnějších metod, ovšem v této souvislosti buďte opatrní především při zjišťování složení barvy. Do některých se totiž přidává umělé barvivo, aby byl výsledný efekt více markantní. Někdy může dojít k alergické kožní reakci, výjimečně k anafylaktickému šoku, proto se doporučuje nejprve aplikovat vzorek barviva na zápěstí.

Z hlediska poškození vlasové tkáně je také vhodné rozhodnout se, jaký typ procedury zvolit, zda půjde o trvalou, nebo pouze dočasnou formu. Pochopitelně více škodlivá je ta trvalá, neboť většinou mění samotnou strukturu vlasů.


Posted in Nezařazené