Vůně domova je základ

Domov není jen místo, kde bydlíme, ale kam se stále rádi vracíme, zvelebujeme jeho prostředí a relaxujeme v něm. Každý dům nebo byt má vůni, která odráží život a činnosti jeho obyvatel. Příkladem je třeba pouhé vaření a pečení nebo praní prádla, které vám po dobu několika hodin domácnost provoní.
 blondýna při relaxaci
Vůně nám dokážou navodit příjemný pocit i náladu, jsou zkrátka tím prvním i posledním, co naše smysly vnímají. Někomu stačí vpustit do domova svěží vzduch po dešti, jemný jarní vánek nebo přinést čerstvě natrhané květiny ze zahrady. Pro ty náročnější tu však máme pár tipů, jak a čím provonět interiér kdykoliv a na delší dobu.
 
Bytové vůně se nerozdělují na dámské nebo pánské, jak je tomu například u parfémů. Kromě nálady a obliby má na výběr vůní také samozřejmě vliv aktuální roční období. Na jaře a v létě tíhneme spíše ke svěžím, ovocným a květinovým vůním. Na podzim a v zimě naopak automaticky vyhledáváme hřejivější kořeněná a sladká aromata.
 
Každá místnost má jinou energii a pokud byste uvítali, aby byla každá provoněná jinou a pro ni vhodnou vůní, prozradíme vám, jakou kde využít.
 
Typy vůní dle místností:
·         vstupní chodba – tonizující, povzbuzující (citrusy)
·         koupelna – osvěžující, čistá (bavlna, jasmín)
·         kuchyně – silnější kořeněné (vanilka, muškátový ořech, skořice)
·         ložnice – uklidňující (levandule, zelený čaj)
·         obývací pokoj – zemité (cedrové dřevo, pačuli)
 
Jestliže už víte, čím chcete mít provoněnou domácnost, nyní už jen zbývá zjistit, jaký bytový doplněk pořídit, aby se docílilo optimálního rozložení vůně.
 zápalky u svíčky
Ze kterých voňavých doplňků máme na výběr?
·         aromatické textilní pytlíčky – vhodné do šatníku
·         vonné tyčinky a difuzéry – rychlé a intenzivní provonění
·         aromalampa na éterické olejíčky nebo vosky – možnost vytvoření vlastní vůně namícháním
·         parfémovaná svíčka – dlouhotrvající vůně, zároveň může sloužit i jako dekorace
 
Aby vůně plnila svůj účel a navozovala příjemnou atmosféru, měla by být samozřejmě příjemná všem obyvatelům domácnosti. Nesmíme ani zapomenout na návštěvy, které se u vás budou jistě cítit dobře a útulně.

Posted in Nezařazené