Čtyřnohá elegance

Chov psů se i v Čechách těší dlouhou dobu mimořádně velké oblibě. Všelijaké druhy plemen potkáte s pejskaři dnes a denně na procházkách v parcích i jinde. V takové přehlídce jsou k zahlédnutí čtyřnozí mazlíčci krátkosrstí, dlouhosrstí, upravení či vzezření divočejšího. A jak jinak – na tuhle velkou porci potencionálních zákazníků jsou připraveny lazebnické služby právě jim určené. Nabídka se zkrátka rovná poptávce i v tomto případě. Proto je stříhání nejlepšího přítele člověka záležitostí, která má vzrůstající křivku. Služba je poptávaná natolik, že postupně iniciovala i sháňku po rekvalifikacích na její provádění. Ono totiž „ošmikat“ leckterého hafana není záležitost na pouhé lusknutí prstů. Jde o úkon vyžadující nejen fortel, ale i určitou informovanost, odbornost, chcete-li vzdělání. Proto tyto kurzy netrvají hodinu. Běžným standardem bývají rekvalifikace delší tří dnů.
 stříhací stroj

Progres v salonu

Jako v každém jiném oboru, i zde jsou nabízeny služby vykonávané na úrovni lepší a ty, které svou kvalitou tak dobré nejsou. Rozdíly jsou i v přístupu majitelů. Někomu prostě stačí nechat dvakrát či třikrát ročně psa „oholit až na kůži“, někdo si potrpí na úpravu náročnější, na péči komplexnější. Samotným zkrácením porostu tedy servis mnohdy nekončí. Psí salóny kromě něj nabízejí kompletní péči věnující se ne pouze srsti. Mezi doplňkové aktivity pak patří třeba zastřihávání drápků, depilace ušních chloupků anebo čištění análních žláz. Některé salóny zvládnou i tetování nebo piercing.
stříhání psa
Ano i takto nechávají páníčci své miláčky vylepšovat a zkrášlovat. Pověstnou třešinkou na dortu bývají různé vzory, které zručnější „kadeřník“ zvládne do srsti vystříhat. Takové a podobné úkony pak mohou být samozřejmě i náročnější na čas. A právě čas je dalším parametrem, který dokázal pozměnit, respektive nabídku rozšířit. V dnešní uspěchané době řada lidí vítá možnost „donášky do domu“, a to nejen zboží objednaného z eshopu. Psí lazebníci jsou prostě ochotni přijet až k Vám, a Vašeho mazlíčka pěkně upravit v jeho domácím prostředí.