Stolní a pokosové pily

Scheppach HS 100 S
Mezi hlavní přednost se zde řadí nízká cena, ovšem na úkor platového provedení. Nyní si shrneme všechny důležité parametry. Tím prvním je prořez materiálu. Tato stolní pila prořeže dřevo až do 85 mm, což určitě pro hobby práci stačí. Stůl se dá pohodlně upravit, a to samé platí o výšce kotouče. U něj je hodně důležité měnění sklonu kotouče. Pro zachování čistoty v dílně je zde odsávání pilin. Dalším usnadněním se stává úhlové pravítko nebo boční doraz. Celá pila funguje díky výkonnému motoru, který zde dosahuje příkonu 2000 W. S tím souvisí dosažení až 5000 otáček za minutu. Uživatelé jsou díky ceně a parametry s touto pilou spokojeni, jen by stůl mohl být robustnější.
technický výkres
Metabo KGS 216 M 619260000
Jedná se o kvalitní pokosovou pilu s výkonným elektromotorem se speciálním kotoučem, pro bezstarostné a lehké řezání. Již při prvním prohlédnutí si můžete všimnout, že má kvalitní zpracování. Můžete s ní řezat dřevo, obkladové desky nebo třeba i plast. Plynulé řezání zajistí motor s příkonem 1500 W. Díky otáčecímu stolu si můžete lehce nastavit daný úhel. Díky váze 13,5 kg ji můžete dobře přemisťovat. Abyste provedli řez rovně podle svých představ, tak zde výrobce zabudoval laser. Pokud budete chtít vyměnit řezný kotouč, tak to není nijak namáhavé díky aretaci vřetena.
kotouč stolní pily
ZIPPER FKS 315
Tato pila poslouží i dobře profesionálům třeba na stavbách. Můžete s ní řezat podélně nebo příčně a nastavovat si podrobně výšku kotouče. K ní dostanete základní sedu, která obsahuje kotouč 315 mm, hliníkové pravítko, a ještě třeba stojan s podvozkem. Elektromotor dosahuje příkonu 2000 W a 2800 otáček za minutu. Při kolmém řezání stolní pila prořeže až 73 mm. Oproti první váží o mnoho více, a to 65,5 kg. Ovšem konstrukce a podvozek je mnohem pevnější a robustnější. Od všech těchto parametrů se odvíjí i cena, jenž dosahuje skoro 13 000 Kč. Pro hobby použití Vám bohatě postačí i levnější stolní pila.