Udržujte vodu čistou, budete zdravější

Pokud se na něco spojené s létem člověk opravdu těší, pak je to koupání. Když navíc máte doma na zahradě vlastní bazén a nemusíte se tlačit někde na veřejném koupališti, případně u rybníku či přehrady, je to ještě lepší. Ovšem i v domácích podmínkách není koupání vždy jen o zábavě, ale může přinést i řadu starostí. I sebelepší a sebevětší bazén je totiž nutné pravidelně čistit, jinak se v něm přemnoží sinice, bakterie a další neřád, který nedělá lidskému zdraví vůbec dobře. K tomuto účelu se používají hlavně rozličné chemické prostředky na čele s chlórem. Ty likvidují hlavně choroboplodné zárodky. Ty se do vody mohou dostat mnoha způsoby. Jedním z nejčastějších je s navátým smetím z venku.

Koupání v bazénu

Stojatá voda se kazí přirozeně, zvláště pak venku. To je přirozené. Ovšem její kondice se také odvíjí od toho, zdali v ní plavou či neplavou nánosy různého smetí v podobě větviček, listí, obalů od čehokoliv nebo brouků. Tyto věci často s sebou nesou i bakterie, které se v mokrém prostředí začnou nebývalým způsobem množit, a to je problém. Pro to je více než vhodné tomu zabránit. K tomu jsou vhodné bazénové plachty. Jsou levné a zároveň efektivní. Je jasné, že během letních měsíců, kdy se bazén používá, není možné je mít v akci 24 hodin denně, ale dají se použít večer, po koupání.
Čistá hladina

Zvyšují teplotu vody

Standardní bazénové plachty jsou vhodné pouze pro zakrytí vodní plochy, nic více. I to je však poměrně užitečná vlastnost. Pokud vám však nebude vadit si připlatit, můžete si objednat i speciální plachtu, která vodu nejenže ochrání před nechtěnými nečistotami, ale zároveň ji dokáže také ohřát. Solární bazénové plachty nejsou tak efektivní jako klasická elektrická ohřívadla, ale zároveň jsou prakticky bezúdržbové a také nespotřebovávají žádnou energii. Z jejich názvu je patrné, že ke svému chodu využívají pouze sluneční paprsky s jejichž prostřednictvím vodu ohřívají.