Vybíráme zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky u nás patří k povinné zimní výbavě a jejich absence vás může dostat do velkých problémů. V případě nehody v době, kdy musíte mít na kolech zimní pneumatiky, pak bude vaše pojišťovna dělat zcela jistě problémy. Poznat, že potřebujete nové pneumatiky není těžké. Pneumatiky prostě zkontrolujete, zda nejsou poškozené, zpuchřelé, či zda nemají boule. Zkontrolujete také, zda splňujete minimální hloubku dezénu, což je u zimních pneu 4mm. Zimní pneumatiky se nemají používat déle než pět let avšak musíte vzít v potaz to, kolik kilometrů najezdíte a v jakém terénu.
Dle čeho zimní pneumatiky vybírat?
auto v zimě
Pokud musíte nové zimní pneumatiky pořídit, pak vám radím přečíst si aktuální testy zimních pneumatik na internetu. Tyto testy se dělají každý rok a najdete v nich srovnání, jak si která pneumatika vedla a která to vyhrála. Při výběru pneumatiky rozhodně nehleďte jen na cenu. Nejlevnější pneumatiky totiž mohou být funkční jen třeba jednu dvě sezony a výběr vás bude čekat znovu. Pokud jezdíte opravdu hodně, pak určitě investujte do pořádných a kvalitních zimních pneumatik.
Při výběru nových pneumatik musíte především znát správný rozměr těch, které budete potřebovat. Jako další krok zvolte výběr pneumatik dle testů. Zjistíte tak, které pneumatiky jsou nejlepší a kolik stojí. To že jsou dražší, však nemusí znamenat, že se vám prodraží. Nejlevnější pneumatiky totiž zdaleka nevydrží tolik, co ty kvalitní, které jsou ale často dražší.
zimní pneumatika – dezén
Při výběru nových zimních pneumatik, pak se klidně vypravte do ověřeného autoservisu, kde vám určitě doporučí jaký typ a jakou značku je vhodné si na vaše pneumatiky pořídit. Krom zimních pneumatik si také nezapomeňte zkontrolovat zimní výbavu, jako jsou škrabky na okna, odmrazovače oken a zámku, zimní řetězy. Všechny tyto věci se vám budou hodit hned první den, kdy napadne sníh, nebo trochu přimrzne silnice. Je jasné, že někteří z nás třeba řetězy nevytáhne za celou zimu, ale jednou se stane, že je budete potřebovat a nebudete je mít. A to za to nestojí.